Blog

Niestety problem alkoholizmu w przeciągu ostatnich lat bardzo wzrósł. Coraz więcej osób, z różnych przyczyn zaczyna pić. Może to być związane z traumatycznymi przeżyciami, osobistymi problemami czy długotrwałym działaniem różnych czynników stresotwórczych. Skutki alkoholizmu odczuwa nie tylko sam chory, ale także całe jego otoczenie, a w szczególności najbliższa rodzina. Czytaj dalej... "Neurologiczne skutki alkoholizmu"

Alkoholizm to choroba, która dotyka osób na całym świecie. Oczywiście wszyscy rozumieją, że takich ludzi trzeba leczyć, tylko zazwyczaj według postronnych na tym się to kończy. Wyleczymy tatę albo mamę alkoholika i problem rozwiązany, a świat jest piękniejszym miejscem. Jednakże konsekwencje nie dotykają tylko osoby uzależnionej, ale także całej jej rodziny. Z takich relacji powstają dorosłe dzieci alkoholików w skrócie DDA.

Jak się to objawia? Czytaj dalej... "Objawy bycia dorosłym dzieckiem alkoholika"

Alkohol jest substancją zawierająca wiele szkodliwych toksyn. Jego nadmierne spożywanie doprowadza do niedoborów minerałów i witamin, a także różnych zaburzeń w gospodarce jelitowo-elektrolitowej. Jednak znajdujące się w alkoholu związki mają znaczący udział w procesach metabolicznych.dlatego jego nagłe odstawienie wywołuje wiele nieprzyjemnych i niebezpiecznych symptomów. Czytaj dalej... "Czym jest i na czym polega detoks alkoholowy?"

Najlepiej przy pomocy specjalisty wejść w głąb siebie i powrócić do dawnych lat skrzywdzonego dziecka. 

Jest konieczne dla alkoholika, tak samo leczenie DDA jest konieczne dla jego dziecka. Jako dzieci doznawaliśmy wszędzie ciągłych krzywd. Obiecywano nam różne rzeczy i niedotrzymywano słowa. Cały czas żyliśmy w niepewności i cały czas coś ukrywaliśmy.  Czytaj dalej... "Gdzie szukać pomocy?"

Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech i pamiętaj, jaki spokój, można znaleźć w ciszy. O ile to możliwe, bez wyrzekania się siebie, bądź na dobrej stopie ze wszystkimi. Wypowiadaj swą prawdę jasno i spokojnie i wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Unikaj głośnych i napastliwych, są udręką ducha. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny lub zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz gorszych i lepszych od siebie. Czytaj dalej... "Deziderata"

Kiedy w moje ręce wpadł tzw. test DDA sprawa stała się dla mnie dosyć oczywista. Pomimo wewnętrznego buntu poczułem swego rodzaju spokój, kiedy wyszło na jaw skąd moje ogólne niezadowolenie z jakości życia. Bardzo chciałem coś z tym zrobić. Wiedziałem, gdzie się udać. Miałem odpowiednie kontakty, ale jakby jakaś magiczna moc, a może powinienem nazwać to syndrom DDA - nie pozwalał mi zadziałać. Czytaj dalej... "Moja historia DDA"